Putování Prahou

Dne 12 a 13. června se třída 8.A  zúčastnila výletu do našeho hlavního města, tedy nádherné Prahy.

V brzkých ranních hodinách jsme se setkali na hlavním vlakovém nádraží v Hranicích a s úsměvem na tváři jsme se vydali za novým poznáním. Krásu Prahy jsme už zdáli pozorovali přes okénka vlaku.

Po příjezdu jsme se v rychlém tempu přemístili do Muzea Bedřicha Smetany. Melodie známé symfonické básně z cyklu Má vlast s názvem Vltava nás unášela svou líbeznou melodií píšící popis cesty této řeky. Dozvěděli jsme se mnoho z života tohoto skladatele. Muzeum jsme opouštěli s hrdostí na to, že se pan Smetana řadí mezi významné české skladatele.

Naše kroky poté vedli do jedné z nejvyhlášenějších cukráren  v Praze a musíme uznat, že po ochutnání zmrzliny potvrzujeme tuto informaci  jako pravdivou, byla výýýbornááá.

Celí zpocení a unavení jsme se dostali na  hostel a čekal nás krátký odpočinek. Najednou se z nás stávají námořníci a my se nacházíme na lodi našich dávných předků. Náš kapitán nám popisoval krásné památky Prahy. Jako pozornost jsme dostali nanuk a limonádu. Bylo to upřímně nádherné a naše třída si to neskutečně moc užila.  

Povečeřeli jsme, ale hned poté nás čekalo nehezké překvapení. Ještě před chvílí bylo na obloze nádherně modré nebe, ale náhle se proměnilo na šedé a začaly se sypat obrovské kapky deště doprovázené kroupami velikosti hrášků.  Mokří, ale avšak vysmátí, protože to byla celkem zábava, jsme dorazili do Muzea smyslů. Opravdová sranda mohla začít! Lehali jsme si na hřebíky, dělali směšné fotografie, hledali jsme únik ze zrcadlového bludiště, prostě večer plný zábavy a smíchu. A teď už ulehnout do postelí a načerpat energii na další den.

Hned po ránu naše kroky míří do nákupního centra Palladium. Každý si nakoupil , co potřeboval a hlavně se něčím osvěžil, protože teplota dnes sahá do tropických stupňů.

Další přesun a my otevíráme velké vchodové dveře a s údivem vstupujeme do Historické budovy Národního muzea. Zde jsme dostali rozchod a měli možnost projít si muzeum. Cítili jsme se spíše jak v nějakém paláci než v muzeu. Všude kolem je nádherná výzdoba, ozdobné sloupy a nesmírně vysoké stropy.  Řada z nás velké množství času strávila na  výstavě  Rytíři nebes, věnované pilotům RAF.  

Po skončení prohlídky míříme na Petřín. Po zdolání několika kopců a schodů jsme konečně tady. Lehli jsme si na trávu a užívali si společného času. Někteří si zašli na vyhlídku, do zrcadlového bludiště, do zahrady či si někam sednout na jídlo. A teď nás už čeká pouze cesta zpátky do Hranic. Na vlakové trati nastal problém a my tři hodiny stojíme, občas popojíždíme. Čekání  jsme si ale uměli zpříjemnit. Všichni jsme si povídali a hlavně se smáli, bylo nám spolu krásně. Okolo jedenácté hodiny večerní přijíždíme do Hranic, popřejeme si dobrou noc a každý kráčíme vlastní cestou domů.

Super dva dny na cestě po muzeích a krásách Prahy propojily projekt  se školním výletem.

Eliška Turečková, 8.A

 

Vloženo: 25. 06. 2019       Stránka: 9. A

Osvětim - výuka dějin na vlastní kůži

dějepisná exkurze

25. 11. 2019   9. A   Více zde

Po stopách minulosti z pohledu absolventů

Na konci září od naší školy vyjel autobus plný dětí. Vybraní žáci z 6. - 9. ročníku dostali jako odměnu za aktivní přístup ke vzdělání či reprezentaci školy třídenní putování po ČR v rámci projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol.

15. 11. 2019   9. A   Více zde

Konzultační hodiny pro rodiče

V úterý 19. listopadu od 15.00 do 17.00 konzultace v 9.A

15. 11. 2019   9. A   Více zde

Život v kostce aneb osmáci na Podmitrově

Dne 11.2. 2019  jsme vyjeli na ozdravný pobyt. Pět  dní jsme se nacházeli v krásném lesním prostředí  penzionu Podmitrov. Po příjezdu do penzionu nás uvítali dva lektoři- Peťan a Barča. Ti si pro nás na celý týden připravili velmi naučný a záživný program jménem Život v kostce. Po celý týden jsme dělali velmi zajímavé aktivity. Porozuměli jsme tomu, jak je to s financemi v rodinách, zahráli si na roboty, snažili se najít svou cestu k sobě samému a co bylo hlavní?

27. 03. 2019   9. A   Více zde

Den plný besed

Ve čtvrtek 11. října 2019  čeká žáky 8. a 9. ročníku několik zajímavých setkání.

Interaktivní lekce Antisemitismus a holocaust s lektorem  Radkem Hejretem, beseda s přeživší ŠOA s RNDr. Michaelou Vidlákovou a  program Staleté kořeny  ke  100. výročí vzniku Československa s lektorem Radkem Hejretem.

01. 10. 2018   9. A   Více zde

TUK TUK cestovatelská přednáška - zrušena

Ve čtvrtek 27. září proběhne pro 8.AB+9.A

v 11:50 hod přednáška Tomáše Vejmoly Tuktukem z Bangkoku domů

19. 09. 2018   9. A   Více zde

OFICIÁLNÍ NÁZEV:

Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko,
příspěvková organizace 

Adresa:
Struhlovsko 1795,
753 01 Hranice,
IČ: 14618575
Kde nás najdete:
Loc: 49°33'8.38"N, 17°43'40.258"E

KONTAKTY:

Tel.: + 420 581 602 599
Fax: + 420 581 602 600
E-mail: stru(zavináč)stru(tečka)hranet(tečka)cz

Ředitel školy
Mgr. Radomír Macháň, tel.: 581 650 151

Další kontakty:
Školní jídelna při ZŠ tel.: 581 650 155
Mateřská škola tel.: 581 650 165

MAPA:

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání
Ať s míčem, knihou nebo kružítkem - příležitost u nás dáme všem.

DOPLŇKOVÁ ČINNOST:

Pořádání odborných kurzů, školení
a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

REALITNÍ ČINNOST:

Pronájem a půjčování věcí movitých
Hostinská činnost (stravování cizích strávníků)

loga-partneri
METEOSTANICE
PPUC
Výuka přírodních věd nově
Spolu a lépe
SFŽP ČR
Pokusné ověřování
ERASMUS+
OPVK

2001 - 2020 © Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko, příspěvková organizace - All rights reserved      developed: CodeKey.cz    grafika: Wedipa