Po stopách minulosti z pohledu absolventů

Na konci září od naší školy vyjel autobus plný dětí. Vybraní žáci z 6. - 9. ročníku dostali jako odměnu za aktivní přístup ke vzdělání či reprezentaci školy třídenní putování po ČR v rámci projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol.

Je 7:00 a my ospalí sedíme v autobuse čekající na poslední účastníky tohoto zájezdu. Zkontrolujeme, jestli jsme všichni a vyrážíme. Přední část autobusu je obsazená mladšími žáky, ta zadní je královstvím letošních absolventů. Vřískot a nadšení dívek nejde přeslechnout.  V autobuse panuje úžasná nálada.  Po zábavné jízdě se nacházíme v Praze a naše kroky míří do Národního muzea na program ,,Ne mnozí, ale mnoho – Rytíři nebes“. Výstava představovala vojenské úspěchy a tragické konce hrdinů letectva po celou dobu druhé světové války. Po skončení programu nasedáme opět do autobusu a hurá na naše ubytování v jednom z nejkrásnějších měst v České republice, tedy do přenádherného Českého Krumlova.  Rozdělili jsme se do pokojů a čekala nás zasloužená večeře, která byla opravdu výborná. Večer nás čekala noční prohlídka Českého Krumlova a musím uznat, že to byla skvostná podívaná. Nádherný výhled na osvětlený Krumlov se nám všem bezpochyby vryl do paměti. Teď už pouze večerní zlobení paních učitelek  a hurá do postelí nabírat potřebnou sílu na zítřejší den.
Ráno nás čekala snídaně a odjezd do Třeboně.  Naše první zastávka byla u rybníka Svět, poté jsme zamířili do místního třeboňského zámku, kde nás čekala prohlídka interiérem. Zámek to byl tedy opravdu krásný. Vylezli jsme si na zámeckou věž a hned na to nás autobus zavezl do Holašovovic. Typická jihočeská vesnička s nádherně vyzdobenými domy zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Třetí a bohužel tedy náš poslední den začal návštěvou Kláštera Zlatá Koruna. Byli jsme obeznámeni s životy mnichů a musím uznat, že to byla jedna z nejnaučnějších prohlídek, které jsme absolvovali. Po skončení prohlídky nás kola autobusu dovezla na zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde jsme poznali život na barokním zámku. Měli jsme možnost vyzkoušet si oblečení, které nosily dámy a pánové z této doby a musím uznat, že to byla opravdu zábavná podívaná! S princezen a princů se stávají opět žáci Základní školy Struhlovsko a my opět míříme se skvělými zážitky zpátky do Hranic.
Celá akce byla příjemným a naučných zážitkem a odreagováním od školy a  od přípravy na přijímací zkoušky. Děkujeme škole za zrealizování a možnosti účasti na této akci
.

Eliška Turečková

 

Vloženo: 15. 11. 2019       Stránka: 9. A

návrat deváťáků do školy

11. května - návrat do školy

04. 05. 2020   9. A   Více zde

zápisové lístky

Rodiče 9. ročníku si osobně vyzvednou zápisové lístky

27. 04. 2020   9. A   Více zde

UPOZORNĚNÍ PRO ŽÁKY 9.A

Informace pro nespolupracující žáky 9.A v době platnosti distančního vzdělávání

27. 03. 2020   9. A   Více zde

Záložky pro prvňáčky

Co kdybychom pro naše prvňáčky vyrobili záložky?

 

 

21. 03. 2020   9. A   Více zde

Koronavirus a ochranné pomůcky

Předpokládám, že sledujete informace o šíření nemoci COVID-19 v ČR a ve světě,

17. 03. 2020   9. A   Více zde

Učíme se doma

Ahoj kluci a holky.

Mimořádná situace vyžaduje i mimořádný přístup.

 

16. 03. 2020   9. A   Více zde

OFICIÁLNÍ NÁZEV:

Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko,
příspěvková organizace 

Adresa:
Struhlovsko 1795,
753 01 Hranice,
IČ: 14618575
Kde nás najdete:
Loc: 49°33'8.38"N, 17°43'40.258"E

KONTAKTY:

Tel.: + 420 581 602 599
Fax: + 420 581 602 600
E-mail: stru(zavináč)stru(tečka)hranet(tečka)cz

Ředitel školy
Mgr. Radomír Macháň, tel.: 581 650 151

Další kontakty:
Školní jídelna při ZŠ tel.: 581 650 155
Mateřská škola tel.: 581 650 165

MAPA:

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání
Ať s míčem, knihou nebo kružítkem - příležitost u nás dáme všem.

DOPLŇKOVÁ ČINNOST:

Pořádání odborných kurzů, školení
a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

REALITNÍ ČINNOST:

Pronájem a půjčování věcí movitých
Hostinská činnost (stravování cizích strávníků)

loga-partneri
METEOSTANICE
PPUC
Výuka přírodních věd nově
Spolu a lépe
SFŽP ČR
Pokusné ověřování
ERASMUS+
OPVK

2001 - 2020 © Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko, příspěvková organizace - All rights reserved      developed: CodeKey.cz    grafika: Wedipa