Po stopách minulosti z pohledu absolventů

Na konci září od naší školy vyjel autobus plný dětí. Vybraní žáci z 6. - 9. ročníku dostali jako odměnu za aktivní přístup ke vzdělání či reprezentaci školy třídenní putování po ČR v rámci projektu Vzdělávací programy paměťových institucí do škol.

Je 7:00 a my ospalí sedíme v autobuse čekající na poslední účastníky tohoto zájezdu. Zkontrolujeme, jestli jsme všichni a vyrážíme. Přední část autobusu je obsazená mladšími žáky, ta zadní je královstvím letošních absolventů. Vřískot a nadšení dívek nejde přeslechnout.  V autobuse panuje úžasná nálada.  Po zábavné jízdě se nacházíme v Praze a naše kroky míří do Národního muzea na program ,,Ne mnozí, ale mnoho – Rytíři nebes“. Výstava představovala vojenské úspěchy a tragické konce hrdinů letectva po celou dobu druhé světové války. Po skončení programu nasedáme opět do autobusu a hurá na naše ubytování v jednom z nejkrásnějších měst v České republice, tedy do přenádherného Českého Krumlova.  Rozdělili jsme se do pokojů a čekala nás zasloužená večeře, která byla opravdu výborná. Večer nás čekala noční prohlídka Českého Krumlova a musím uznat, že to byla skvostná podívaná. Nádherný výhled na osvětlený Krumlov se nám všem bezpochyby vryl do paměti. Teď už pouze večerní zlobení paních učitelek  a hurá do postelí nabírat potřebnou sílu na zítřejší den.
Ráno nás čekala snídaně a odjezd do Třeboně.  Naše první zastávka byla u rybníka Svět, poté jsme zamířili do místního třeboňského zámku, kde nás čekala prohlídka interiérem. Zámek to byl tedy opravdu krásný. Vylezli jsme si na zámeckou věž a hned na to nás autobus zavezl do Holašovovic. Typická jihočeská vesnička s nádherně vyzdobenými domy zapsána na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO.
Třetí a bohužel tedy náš poslední den začal návštěvou Kláštera Zlatá Koruna. Byli jsme obeznámeni s životy mnichů a musím uznat, že to byla jedna z nejnaučnějších prohlídek, které jsme absolvovali. Po skončení prohlídky nás kola autobusu dovezla na zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou, kde jsme poznali život na barokním zámku. Měli jsme možnost vyzkoušet si oblečení, které nosily dámy a pánové z této doby a musím uznat, že to byla opravdu zábavná podívaná! S princezen a princů se stávají opět žáci Základní školy Struhlovsko a my opět míříme se skvělými zážitky zpátky do Hranic.
Celá akce byla příjemným a naučných zážitkem a odreagováním od školy a  od přípravy na přijímací zkoušky. Děkujeme škole za zrealizování a možnosti účasti na této akci
.

Eliška Turečková

 

Vloženo: 15. 11. 2019       Stránka: 9. A

Osvětim - výuka dějin na vlastní kůži

dějepisná exkurze

25. 11. 2019   9. A   Více zde

Konzultační hodiny pro rodiče

V úterý 19. listopadu od 15.00 do 17.00 konzultace v 9.A

15. 11. 2019   9. A   Více zde

Putování Prahou

Dne 12 a 13. června se třída 8.A  zúčastnila výletu do našeho hlavního města, tedy nádherné Prahy.

25. 06. 2019   9. A   Více zde

Život v kostce aneb osmáci na Podmitrově

Dne 11.2. 2019  jsme vyjeli na ozdravný pobyt. Pět  dní jsme se nacházeli v krásném lesním prostředí  penzionu Podmitrov. Po příjezdu do penzionu nás uvítali dva lektoři- Peťan a Barča. Ti si pro nás na celý týden připravili velmi naučný a záživný program jménem Život v kostce. Po celý týden jsme dělali velmi zajímavé aktivity. Porozuměli jsme tomu, jak je to s financemi v rodinách, zahráli si na roboty, snažili se najít svou cestu k sobě samému a co bylo hlavní?

27. 03. 2019   9. A   Více zde

Den plný besed

Ve čtvrtek 11. října 2019  čeká žáky 8. a 9. ročníku několik zajímavých setkání.

Interaktivní lekce Antisemitismus a holocaust s lektorem  Radkem Hejretem, beseda s přeživší ŠOA s RNDr. Michaelou Vidlákovou a  program Staleté kořeny  ke  100. výročí vzniku Československa s lektorem Radkem Hejretem.

01. 10. 2018   9. A   Více zde

TUK TUK cestovatelská přednáška - zrušena

Ve čtvrtek 27. září proběhne pro 8.AB+9.A

v 11:50 hod přednáška Tomáše Vejmoly Tuktukem z Bangkoku domů

19. 09. 2018   9. A   Více zde

OFICIÁLNÍ NÁZEV:

Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko,
příspěvková organizace 

Adresa:
Struhlovsko 1795,
753 01 Hranice,
IČ: 14618575
Kde nás najdete:
Loc: 49°33'8.38"N, 17°43'40.258"E

KONTAKTY:

Tel.: + 420 581 602 599
Fax: + 420 581 602 600
E-mail: stru(zavináč)stru(tečka)hranet(tečka)cz

Ředitel školy
Mgr. Radomír Macháň, tel.: 581 650 151

Další kontakty:
Školní jídelna při ZŠ tel.: 581 650 155
Mateřská škola tel.: 581 650 165

MAPA:

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání
Ať s míčem, knihou nebo kružítkem - příležitost u nás dáme všem.

DOPLŇKOVÁ ČINNOST:

Pořádání odborných kurzů, školení
a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

REALITNÍ ČINNOST:

Pronájem a půjčování věcí movitých
Hostinská činnost (stravování cizích strávníků)

loga-partneri
METEOSTANICE
PPUC
Výuka přírodních věd nově
Spolu a lépe
SFŽP ČR
Pokusné ověřování
ERASMUS+
OPVK

2001 - 2020 © Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko, příspěvková organizace - All rights reserved      developed: CodeKey.cz    grafika: Wedipa