Úniková hra/Eescape room Sigmunda Freuda

news img

Dne 11.10. 2019 se čtyřčlenný tým z devátých tříd  - Eliška, Veronika, Daniel a Josef, vydal na zdejší hranické gymnázium. Na gymnázium  šli  s informací, že se zúčastní únikové hry  (vyřeší hádanky, najdou stopy a indicie, zorientují se v daném prostoru a uniknou z místnosti v daném čase).

 Po příchodu na gymnázium jsme byli milou paní učitelkou Mgr. Nikola Stodůlkovou provedeni interiérem školy. Konec prohlídky vyvrcholil konečnou prezentací o historii samotné školy.

 A teď k tomu hlavnímu proč jsme zde byli. Hra byla vytvořena  žáky gymnázia v místě  bývalého bufetu. Příprava místnosti a samotné hry jim trvala rok a to hlavně ve volném čase žáků. Únikovou hru zaměřili na psychologa, lékař a  zakladatele psychoanalýzy Sigmunda Freuda. Sigmund se narodil v moravském Příboře v židovské rodině. Během jeho dětství se rodina přestěhovala do Vídně. Zemřel v emigraci v Londýně, kam se krátce před smrtí uchýlil před nastupujícím nacismem.

 Hra spočívá v tom, že se v co nejrychlejším čase musíte pomocí různých indícií, hlavolamů a nejrůznějších úkolů, které vám rozpálí mozek, dostat ven z uzavřené místnosti. A tak to tedy i bylo.  Po obeznámení bezpečnostních pravidel nás zavřeli do pokoje pana Freuda a teď už nám nezbývalo nic jiného než se pomocí společných sil dostat ven.  Bylo nám umožněno přes vysílačku komunikovat s žáky gymnázia, kteří nám v případě potřeby pomohou s úkoly. Už od začátku panovala v místnosti skvělá nálada, tedy do té doby než jsme padli do paniky. Nejtěžší bylo najít začáteční bod, od kterého se budou odvíjet všechny další úkoly. Po půl hodinovém hledání jsme našli správné klíče a kódy a dostali se k dalšímu a pak dalšímu úkolu. Jelikož byla tato úniková hra zapojena do projektu „ Erasmus +“ a „Open it“, neobešlo se to celé bez angličtiny. Procvičili jsme si tedy jak angličtinu, matematiku, logické myšlení a hlavně naši trpělivost, vytrvalost i týmovou práci. Jakmile jsme  vyřešili  poslední úkol, nacházíme zadání posledního kódu a objevujeme klíče od dveří. Neváháme a otevíráme  s nadšením a zároveň i vyčerpáním dveře. Dokázali jsme to, pomohli jsme panu Sigmundovi Freudovi utéct před nacisty.  

Děkujeme Gymnáziu Hranice za možnost účasti na této akci.

 

Vloženo: 22. 10. 2019       Stránka: Novinky

Anglická olympiáda

Výsledky školního kola

20. 01. 2020   Novinky   Více zde

Turnaj ve florbale čeká na vítěze

Deváťáci v čele s Kopem (Danielem Kopáčikem) přišli s nápadem uspořádat florbalový turnaj mezi třídami II. stupně. Přihlásily se všechny. Rozlosování do skupin proběhlo podle netradičního klíče: ochoty přijít i o volné sobotě, protože přes týden by se tolik zápasů nestačilo odehrát. Ve značně nevýhodné pozici se ocitla 6.A, kterou v jedné ze skupin doplňovaly třídy 9.A a 9.B. Sympatický, bojovný výkon i vstřelená branka šesťáků však na starší hochy nestačil. Osmáci nakonec díky zranění a nemoci své zápasy skrečovali.

19. 01. 2020   Novinky   Více zde

Všechovická laťka 2019

V předvánoční čas proběhl ve Všechovicích již 28.ročník soutěže ve skoku vysokém se šťastným začátkem i koncem.

21. 12. 2019   Novinky   Více zde

Vánoční dílničky

Vánoční atmosféra

20. 12. 2019   Novinky   Více zde

Chemie převážně nevážně

Projektový den

20. 12. 2019   Novinky   Více zde

Struhlovácká laťka 2019

Opět početná účast především v nejmladší kategorii se sešla na dalším ročníku soutěže ve skoku vysokém.

15. 12. 2019   Novinky   Více zde

OFICIÁLNÍ NÁZEV:

Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko,
příspěvková organizace 

Adresa:
Struhlovsko 1795,
753 01 Hranice,
IČ: 14618575
Kde nás najdete:
Loc: 49°33'8.38"N, 17°43'40.258"E

KONTAKTY:

Tel.: + 420 581 602 599
Fax: + 420 581 602 600
E-mail: stru(zavináč)stru(tečka)hranet(tečka)cz

Ředitel školy
Mgr. Radomír Macháň, tel.: 581 650 151

Další kontakty:
Školní jídelna při ZŠ tel.: 581 650 155
Mateřská škola tel.: 581 650 165

MAPA:

VZDĚLÁVACÍ PROGRAM:

Školní vzdělávací program pro základní vzdělávání
Ať s míčem, knihou nebo kružítkem - příležitost u nás dáme všem.

DOPLŇKOVÁ ČINNOST:

Pořádání odborných kurzů, školení
a jiných vzdělávacích akcí včetně lektorské činnosti

REALITNÍ ČINNOST:

Pronájem a půjčování věcí movitých
Hostinská činnost (stravování cizích strávníků)

loga-partneri
METEOSTANICE
PPUC
Výuka přírodních věd nově
Spolu a lépe
SFŽP ČR
Pokusné ověřování
ERASMUS+
OPVK

2001 - 2020 © Základní škola a mateřská škola Hranice, Struhlovsko, příspěvková organizace - All rights reserved      developed: CodeKey.cz    grafika: Wedipa